Katarzyna Wilczek w składzie Ruchu. Nie, to nie jest nowa twarz w naszym zespole!

9 вер. 2020 |

Już nie Masłowska, lecz Wilczek. Kapitan KPR Ruch Chorzów zmieniła w przerwie między rozgrywkami stan cywilny.

Niech kibice, którzy będą czytać protokół czwartkowego meczu KPR Gminy Kobierzyce - KPR Ruch Chorzów, nie będą zdziwieni. Katarzyna Wilczek, która pojawi się w składzie "Niebieskich", nie jest nowym nabytkiem dziewięciokrotnego mistrza Polski, lecz dobrze znaną twarzą.

To kapitan Ruchu Katarzyna Masłowska, która w przerwie między rozgrywkami stanęła na ślubnym kobiercu i została panią Wilczek.

- Ale za to moja ksywa pozostaje bez zmian. Myślę, że zostanie już do końca mych dni na boisku - uśmiecha się "Masło".

Piłkarka Ruchu z optymizmem czeka na rozpoczęcie nowego sezonu PGNiG Superligi Kobiet.

- Każda z nas czuje się bardzo dobrze przygotowana do sezonu. Nie myślimy na razie o meczach, które będą w niedalekiej czy dalekiej przyszłości, lecz skupiamy się na tym, co przed nami już jutro, czyli w Kobierzycach. Życzę sobie, abyśmy zagrały tak, aby po tym spotkaniu można było spojrzeć w lustro i powiedzieć: "Zrobiłam wszystko co w mojej mocy" - mówi Katarzyna Wilczek.

W poprzednim sezonie Ruch dwukrotnie grał w Kobierzycach i były to dwa skrajnie różne spotkania. W pierwszym (w październiku 2019 r.) nasza drużyna była o krok od sprawienia niespodzianki. Przegrała 24:25, po rzucie karnym równo z końcową syreną. W lutym 2020 r. "Kobierki" nie dały "Niebieskim" żadnych szans, zwyciężając 37:24.

- Właśnie ten obraz pokazuje, jak piłka ręczna - głównie ta kobieca - jest różna. Dwa mecze tych samych ekip mogą wyglądać zupełnie inaczej - dodaje kapitan Ruchu, licząc rzecz jasna, że nasz zespół postawi się rywalkom tak jak w spotkaniu z jesieni 2019 r.

Mecz KPR Gminy Kobierzyce - KPR Ruch Chorzów odbędzie się 10 września o godz. 19.00.

Transmisja spotkania w zobacz.tv - link TUTAJ. Miesięczny dostęp do spotkań w telewizji zobacz.tv kosztuje 19,90 zł, a wszyscy, którzy rozpoczną subskrypcję do końca września br., za dostęp w sezonie 2020/2021 zapłacą promocyjną cenę - 15,90 zł miesięcznie.