Katarzyna Wilczek w programie Silesia Sport News

17 січ. 2022 |

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka programu Silesia Sport News, w którym wystąpiła m.in. kapitan KPR Ruch Chorzów.

Ruszył nowy projekt - Silesia Sport News. W pierwszym odcinku gośćmi Roberta Walczaka i Zbigniewa Cieńciały byli: Katarzyna Wilczek, kapitan KPR Ruch Chorzów, a także Marcin Lijewski, trener szczypiornistów Górnika Zabrze.

"Masło" mówiła m.in. o planach powrotu "Niebieskich" do Superligi. - Bardzo bym chciała i będziemy robić wszystko, aby było to już w przyszłym sezonie. Mamy nadzieję, że to, że gramy obecnie w I lidze jest chwilową sytuacją. Jak najszybciej chciałabym wrócić do Superligi - podkreśliła.

W tym sezonie Ruch łączy występy w polskiej I lidze z grą w czesko-słowackiej MOL Lidze. - Uważam, że był to rewelacyjny pomysł włodarzy klubu. Po spadku z Superligi nadal mamy możliwość grania na najwyższym poziomie. Nie wypadamy z rytmu meczowego. Nie ukrywajmy, że I liga a Superliga to duża przepaść. Uważam, że MOL Liga daje nam megaduże możliwości pozostania na wysokim poziomie - dodała Kasia Wilczek.

W programie były także wątki pozasportowe - m.in. o śląskiej gwarze czy o pracy Kasi w szkole. Cały odcinek można zobaczyć poniżej.