Kanonada w Piotrkowie Trybunalskim. Piotrcovia i Ruch ustanowiły rekord

30 трав. 2021 |

Aż 76 bramek - najwięcej w tym sezonie PGNiG Superligi Kobiet - padło w niedzielnym meczu Piotrcovii Piotrków Trybunalski z KPR Ruch Chorzów. „Niebieskie” uległy czwartej drużynie tabeli 36:40.

W ostatniej serii PGNiG Superligi Kobiet do hal po długiej przerwie wrócili kibice. Ci, którzy przyszli na mecz do hali Relax w Piotrkowie Trybunalskim, z pewnością nie narzekali na nudę. Oba zespoły postawiły na ofensywę. Bramki - zwłaszcza na początku meczu - padały co kilkanaście sekund.

Początkowo w tej wymianie ciosów lepszy był Ruch. Trafiały Natalia Doktorczyk, Karolina Jasinowska i Natalia Kolonko. W 5. minucie efektowną asystą popisała się Michalina Gryczewska, a Jasinowska nie dała szans bramkarce Piotrcovii. Prowadziliśmy 7:3.

Ruch raz jeszcze miał czterobramkową przewagę - 12:8 po rzucie Natalii Stokowiec. Później Piotrcovia łatwo przedostawała się pod bramkę strzeżoną przez Kaję Gryczewską. W 14. minucie wyrównała Daria Szynkaruk (13:13), by za moment dać piotrkowiankom pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu.

Remis utrzymywał się do 24. minuty, gdy „Niebieskie” - w osłabieniu, za sprawą Klaudii Grabińskiej - doprowadziły do stanu 19:19. Końcówkę zdecydowanie lepiej rozegrała Piotrcovia. Trzy bramki zdobyła Małgorzata Trawczyńska, dwie Victoria Macedo i po 30 minutach gospodynie miały pięć goli przewagi. Warto zwrócić uwagę na niezwykle wysoki wynik pierwszej części - 25:20.

Na początku drugiej połowy kilka razy doskonale spisała się Kaja Gryczewska. Podopieczne Vita Teleky’ego stopniowo zmniejszały dystans do Piotrcovii. Po bramce Kolonko przegrywały już tylko 24:26, a po dwóch akcjach Jasinowskiej i golu Katarzyny Wilczek w 39. minucie doprowadziły do remisu 27:27.

Później znów przeważała Piotrcovia. Ruch przez 11 minut rzucił tylko jednego gola, nic więc dziwnego, że gospodynie uciekły w tym fragmencie z 28:27 na 33:28. 

Kanonada trwała do samego końca, ostatecznie Piotrcovia pokonała "Niebieskie" 40:36. 76 goli to rekord sezonu 2020/21 w PGNiG Superlidze Kobiet (poprzednio najwięcej bramek padło w kwietniowym meczu Ruch - Kobierzyce, zakończonym wynikiem 29:40).

MVP meczu - Magda Więckowska (Piotrcovia)
Najlepsza zawodniczka Ruchu - Kaja Gryczewska

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Ruch Chorzów 40:36 (25:20)
Piotrcovia:
Opelt, Sarnecka - Zaleśny, Drażyk 3, Klonowska 2, Oreszczuk 5, Roszak 5, Kopertowska 2, Więckowska 6, Szynkaruk 5, Charzyńska 1, Trawczyńska 4, Abramowicz 1, Sobecka 2, Macedo 4.
KPR Ruch: K. Gryczewska, Bednarek - Jasinowska 9, Polańska 2, Wilczek 3, Kolonko 5, Doktorczyk 8, Nimsz, Kiel 1, M. Gryczewska 2, Sójka 1, Grabińska 2, Stokowiec 3.
Kary: Piotrcovia - 8 minut, KPR Ruch - 8 minut.