Juniorki Ruchu drugie na turnieju w Świętochłowicach

28 черв. 2020 |

Nasza drużyna rozegrała pierwszy turniej eliminacyjny do mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej plażowej.

Eliminacje na Śląsku odbywają się w Świętochłowicach, na boisku na Skałce. Początkowo miało w nich wystąpić pięć zespołów, ale ostatecznie stawka nieco się wykruszyła - najpierw zrezygnowała drużyna z Zabrza, a w niedzielę okazało się, że do walki nie przystąpi także UKS Pietrowice Wielkie.

Na placu boju pozostały trzy ekipy: KPR Ruch Chorzów, MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice oraz UKS Pawonków. Organizatorzy zdecydowali, że w ramach jednego turnieju każdy zagra z każdym dwukrotnie.

Ruch prowadzony przez Katarzynę Masłowską rozpoczął zawody od pokonania ekipy ze Świętochłowic 2:0. Następnie - w tych samych rozmiarach - uległ UKS-owi Pawonków.

W drugiej rundzie spotkań "Niebieskie" musiały rozgrywać tzw. shoot-outy (akcje sam na sam z bramkarzem, wykonywane przy stanie 1:1 w setach). Ze Skałką Śląskiem chorzowianki rozstrzygnęły próbę nerwów na swoją korzyść. Z Pawonkowem także było blisko sukcesu, ale ostatecznie to rywalki wygrały tę część 9:8, a cały mecz 2:1.

Nasza drużyna zajęła drugie miejsce, a we wtorek (30.06.) przystąpi do drugiego turnieju na Skałce. Początek zawodów o godz. 8.30.

Awans do finałów MP w piłce ręcznej plażowej wywalczy zwycięzca śląskich eliminacji, a być może także drugi zespół. Wszystko uzależnione jest bowiem od liczby turniejów w poszczególnych województwach. Jedno jest pewne: we wtorek dziewczyny będą miały o co walczyć!

Wyniki pierwszego turnieju eliminacyjnego w Świętochłowicach
KPR Ruch Chorzów -
MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice 2:0
KPR Ruch Chorzów - UKS Pawonków 0:2
MUKS Skałka Śląsk - UKS Pawonków 0:2
KPR Ruch Chorzów - MUKS Skałka Śląsk 2:1
KPR Ruch Chorzów -
UKS Pawonków 1:2
MUKS Skałka Śląsk - UKS Pawonków 1:2

1. UKS Pawonków 8 pkt. (4 zwycięstwa - 0 porażek)
2. KPR Ruch 4 pkt. (2-2)
3. MUKS Skałka Śląsk 0 pkt (0-4)