Jak na mistrza przystało! Ruch zakończył sezon z przytupem

21 трав. 2022 |

To było wyjątkowo efektowne pożegnanie „Niebieskich” z kibicami w hali MORiS. W ostatnim meczu sezonu Ruch rozbił UKS Dziewiątka Legnica 39:15 i będzie teraz przygotowywać się do Turnieju Mistrzyń.

Dziewiątka to jedyny zespół, który w tym sezonie pokonał „Niebieskie” w I lidze (30:28 w styczniu 2022 r.). Od początku spotkania było widać, że nasza drużyna (która w poprzedniej kolejce zapewniła sobie tytuł mistrza grupy B) chce się zrewanżować za tamto niepowodzenie.

Wynik otworzyła Polina Masałowa, która w kolejnych minutach rzuciła jeszcze dwie bramki. Karolina Jasinowska była nie do zatrzymania na kole, trafiła także nasza kapitan Katarzyna Wilczek. A po drugiej stronie boiska kapitalnie interweniowała Monika Ciesiółka, która stopniowo odbierała rywalkom ochotę do gry.

Bramkarka „Niebieskich” w pierwszych 15 minutach pozwoliła się pokonać tylko… raz, i to z rzutu karnego. Ruch w pierwszym kwadransie zdobył 10 bramek, praktycznie rozstrzygając losy spotkania.

Jednak podopieczne Jarosława Knopika nie zamierzały stosować taryfy ulgowej wobec przeciwniczek. Nadal grały twardo w obronie, a w ataku regularnie znajdowały drogę do bramki zespołu z Legnicy. W końcówce dwa razy ze skrzydła nie pomyliła się Natalia Stokowiec i Ruch miał po pierwszej części aż 15 goli przewagi (20:5).

W drugiej połowie w dalszym ciągu oglądaliśmy show Moniki Ciesiółki między słupkami. Bramkarka „Niebieskich” co chwilę otrzymywała owacje - zarówno od kibiców, jak i od koleżanek z zespołu. Te ostatnie w pewnym momencie zrobiły nawet meksykańską falę!

Ruch odjeżdżał Legnicy, w 53. minucie prowadził 35:11, a kibice - podobnie jak w poprzednim meczu w Chorzowie - zaczęli domagać się „czterdziestki”. Tym razem zabrakło jednego gola (39:15), ale i tak fani mieli powody do zadowolenia.

Za dwa tygodnie nasz zespół rozpocznie rywalizację o awans do PGNiG Superligi Kobiet. W Turnieju Mistrzyń w Brodnicy (3-5 czerwca) zmierzymy się z MKS PR Urbis Gniezno i UKS Varsovia. W czwartek (26.05.) odbędzie się losowanie.

KPR Ruch Chorzów - UKS Dziewiątka Legnica 39:15 (20:5)