II liga. Niebieskie udanie rozpoczęły rundę rewanżową

2 бер. 2020 |

Drugi zespół Ruchu rozgromił na wyjeździe Start Pietrowice Wielkie 48:24.

Lider II ligi (gr. 4) KPR Ruch II nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa w Pietrowicach Wielkich. Podopieczne Ryszarda Jarząbka szybko udokumentowały przewagę - już po 4 minutach prowadziły 5:0. Najczęściej piłkę w bramce Startu umieszczała Joanna Rodak. Tylko w pierwszej połowie zrobiła to ośmiokrotnie, a łącznie dziesięć razy.

Po raz pierwszy po długiej przerwie (spowodowanej kontuzją kolana) w meczu ligowym wystąpiła Viktoria Tyszczak. Rzuciła osiem goli, podobnie jak inna nasza rozgrywająca Kinga Jambor.

"Niebieskie" umocniły się na prowadzeniu w tabeli. O sześć punktów wyprzedzają Nails Company Zabrze oraz Otmęt Krapkowice. W następnej kolejce rywalem Ruchu II będzie SPR JKS II Jarosław.

UKS Start Pietrowice Wielkie - KPR Ruch II Chorzów 24:48 (14:26)