Grali nasi rywale. W sobotę wracamy do walki o punkty

26 квіт. 2022 |

W miniony weekend Niebieskie nie rozgrywały meczu - w odróżnieniu od MTS Żory oraz Karkonoszy Jelenia Góra. I to właśnie do Jeleniej Góry nasz zespół pojedzie w sobotę.

Ostatni mecz z udziałem Ruchu odbył się 13 kwietnia - w ostatniej kolejce MOL Ligi "Niebieskie" uległy DHC Pilzno 22:28. Następnie udały się na przerwę świąteczną, zaś w weekend 23-24 kwietnia nie rozgrywały spotkania.

W minioną sobotę w grupie B pierwszej ligi odbyły się dwa mecze - z udziałem czołowych ekip tabeli. Karkonosze Jelenia Góra pokonały w meczu zaległym (z 13. kolejki) Cracovię 38:30. Natomiast Otmęt Krapkowice i MTS Żory spotkały się awansem (z 19. kolejki, którą zaplanowano na najbliższy weekend). Wicelider tabeli zwyciężył w Krapkowicach 27:21 i zrównał się punktami z Ruchem, ale ma rozegrany o jeden mecz więcej.

Nasz zespół wróci do rywalizacji o ligowe punkty w sobotę, 30 kwietnia. Podopieczne Jarosława Knopika zmierzą się w Jeleniej Górze z trzecimi w stawce Karkonoszami. Mecz rozpocznie się o godz. 18.15. W pierwszej rundzie "Niebieskie" wygrały u siebie 35:22.