Festiwal goli w Jeleniej Górze. Mamy arcyważne trzy punkty!

30 квіт. 2022 |

Zgodnie z przewidywaniami Karkonosze Jelenia Góra okazały się wymagającym rywalem dla „Niebieskich”. Nasza drużyna w końcówce przechyliła szalę na swoją korzyść.

KPR Ruch Chorzów wygrał w Jeleniej Górze 39:35 i jest już bardzo blisko zapewnienia sobie awansu do Turnieju Mistrzyń. Na trzy kolejki przed końcem podopieczne Jarosława Knopika wyprzedzają MTS Żory o trzy punkty (a do tego pokonały ten zespół dwukrotnie).

- Karkonosze zagrają z nami bez presji, na pełnym luzie. Będą się cieszyć piłką ręczną. Dla nas taka sytuacja jest gorsza, my nie możemy sobie pozwolić na żaden luz - przestrzegał przed sobotnim spotkaniem w Jeleniej Górze trener Ruchu Jarosław Knopik.

Od początku mecz był bardzo wyrównany. Najpierw dwubramkową przewagę miały gospodynie, później na "plus dwa" odskoczył Ruch. W 14. minucie po trafieniu Agnieszki Kowalskiej Karkonosze prowadziły 9:8. Druga część pierwszej odsłony należała do Ruchu. Bramki zdobywały m.in. Karolina Jasinowska, Katarzyna Wilczek, Natalia Kolonko (z rzutów karnych).

Po dwóch akcjach Natalii Stokowiec i bramce Wilczek mieliśmy nawet sześć goli przewagi (21:15), ale rywalki przed przerwą trafiły jeszcze dwa razy.

Po zmianie stron Ruch do 37. minuty utrzymywał względnie komfortowy rezultat (27:22). Jednak kolejne minuty to znakomita gra Jeleniej Góry, w której prym wiodły doświadczone zawodniczki - Joanna Załoga, Sabina Kobzar czy Agnieszka Kowalska. Gdy trzy gole z rzędu rzuciła Sylwia Jasińska, to w 44. minucie na tablicy wyników był remis 29:29.

Zanosiło się na nerwówkę, bo na 10 minut przed końcem Ruch miał tylko jedną bramkę przewagi (33:32). Na szczęście w ostatnich minutach nasza drużyna zachowała zimną krew. Natalia Kolonko do ośmiu goli z rzutów karnych (na osiem prób!) dołożyła dwie bramki z gry, błysnęły także Polina Masałowa i Natalia Stokowiec.

"Niebieskie" odniosły arcyważne zwycięstwo 39:35 i są już bardzo blisko zapewnienia sobie wygranej w grupie B I ligi i występu w Turnieju Mistrzyń. W następnej kolejce zmierzymy się u siebie z Otmętem Krapkowice (8 maja, godz. 17).

Karkonosze Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów 35:39 (17:21)