Faworyt okazał się zbyt silny. Ruch przegrał w Pilźnie

8 січ. 2022 |

Nie udało się „Niebieskim” sprawić niespodzianki w pierwszym meczu w 2022 r. KPR Ruch uległ na wyjeździe DHC Pilzno 22:31 w 13. kolejce MOL Ligi.

- Musimy trzymać się planu. Każdy błąd, odstępstwo od planu będzie od razu karane. Musimy być także skuteczni - przestrzegał przed meczem w Pilźnie trener „Niebieskich” Jarosław Knopik.

Na początku spotkania Ruch tego planu się trzymał. Piłki kierowane były na skrzydła - Natalia Stokowiec trafiła dwukrotnie, a za moment bramkę zdobyła Sabina Radlak. Ruch prowadził 3:2.

Jednak w kolejnych minutach pojawiły się problemy ze skutecznością. Bramkarka DHC Pilzno Karin Rezacova, na co dzień reprezentantka Czech, która niedawno występowała na mistrzostwach świata, trzykrotnie zatrzymała Stokowiec. Gospodynie zaś zaczęły budować przewagę.

Inna gwiazda drużyny z Pilzna, najskuteczniejsza strzelczyni MOL Ligi, Veronika Galuskova dostała „plastra”. Od początku meczu wysoko wychodziła do niej Katarzyna Wilczek. Leworęczna rozgrywająca DHC i tak jednak zdołała się kilkakrotnie urwać. Do tego bezbłędnie egzekwowała rzuty karne. Po jej dwóch „siódemkach” Czeszki odskoczyły na 8:4 (14. minuta).

W drugim kwadransie pierwszej połowy do pozycji rzutowych zaczęły dochodzić rozgrywające „Niebieskich” - Polina Masałowa i Natalia Kolonko. Dwukrotnie z koła trafiła Katarzyna Wilczek. W 24. minucie przegrywaliśmy 10:13, zaś po pierwszej połowie mieliśmy do odrobienia cztery gole (11:15).

Na początku drugiej części kunszt zademonstrowała - nie po raz pierwszy i niestety dla Ruchu nie po raz ostatni - Karin Rezacova. Złapała piłkę po rzucie Masałowej, a następnie dalekim podaniem uruchomiła Pavlinę Kepkovą. W 40. minucie DHC miał już siedem goli przewagi (22:15), ale kolejny fragment należał do Ruchu.

Klaudia Grabińska trzykrotnie otrzymywała piłkę na kole i za każdym razem się nie myliła. Przewaga Pilzna zmalała (23:19 w 47. minucie), a Ruch mógł jeszcze myśleć o doprowadzeniu do remisu.

Faworyt jednak na to nie pozwolił. Końcówka meczu to dominacja gospodyń. Błyszczały rozgrywające DHC - Denisa Franzova (7 goli w całym spotkaniu) i Andrea Vlachova (5 goli). Ta ostatnia zmieniła najskuteczniejszą w tym spotkaniu Veronikę Galuskovą (8 bramek, w tym 6/6 z karnych).

„Niebieskie” zakończyły w sobotę pierwszą rundę rozgrywek MOL Ligi. Rewanżowa rozpocznie się 15 stycznia - meczem u siebie z Banikiem Most (godz. 17.00).

Wcześniej jednak, w poniedziałek (10 stycznia, godz. 17.00), nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z UKS Dziewiątka Legnica, w 11. kolejce I ligi.

DHC Pilzno - KPR Ruch Chorzów 31:22 (15:11)