EuroCup: KPR Ruch - ATH Handball 27:32

13 серп. 2022 |

W pierwszym meczu na turnieju w Pilźnie KPR Ruch Chorzów uległ zespołowi z Francji.

W ten weekend "Niebieskie" występują na turnieju Euro Cup w Czechach. W pierwszym spotkaniu podopieczne Walentyna Wakuły zmierzyły się z drugoligowcem z Francji - ATH Handball (Acheinheim Truchtersheim Handball).

Początek meczu był obiecujący. Ruch miał trzy bramki przewagi, ale w końcówce tej odsłony inicjatywę przejęły Francuzki. Po 30 minutach prowadziły 15:13, a po przerwie nie pozwoliły "Niebieskim" na odrobienie strat.

Ostatecznie ATH Handball pokonał KPR Ruch 32:27. Dodajmy, że w naszym zespole nie wystąpiły dwie pozyskane latem rozgrywające z Ukrainy - Anna Diablo oraz Anastazja Kalyhina.

W sobotę o godz. 15.00 zmierzymy się z gospodarzem imprezy - DHC Pilzno. Natomiast w niedzielę o godz. 13.00 zakończymy rywalizację meczem z BSV Sachsen Zwickau (Niemcy).