Dwa mecze Ruchu w Czechach. „Czeka nas duże, bardzo ciekawe wyzwanie”

12 лист. 2021 |

W sobotę KPR Ruch Chorzów zagra z Sokolem Pisek, a następnego dnia z Hazeną Kynzvart. - Mamy plan na jedno i drugie spotkanie - podkreśla przed wyjazdem do Czech trener „Niebieskich” Jarosław Knopik.

Choć nasza drużyna grała już w tym sezonie dwa razy w ciągu jednego weekendu, to zawsze robiła to na własnym boisku. Tym razem chorzowianki udadzą się na weekendowy dwumecz do Czech, w ramach MOL Ligi.

W sobotę o godz. 15.00 zmierzymy się z Sokolem Pisek (9. miejsce, 9 pkt.). Nasz rywal bardzo dobrze rozpoczął sezon, ale w ostatnich czterech meczach zdobył tylko punkt.

- W tym zespole ewidentną liderką jest rozgrywająca Tereza Pokorna. W 9 meczach rzuciła aż 82 bramki i prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelczyń MOL Ligi. To zawodniczka kompletna, potrafi wejść w strefę, rzucić z wyskoku, z podłoża, do tego gra dobrze w obronie. W Sokole wyróżnia się także kołowa Alena Stellnerova, która właśnie została powołana do reprezentacji Czech na turniej w Chebie. Nasz rywal ma także mocną bramkę - analizuje trener KPR Ruch Chorzów Jarosław Knopik.

Sokol wykorzystuje atut własnego boiska. Zdobył w niej 7 z 9 punktów w tym sezonie.

- Hala w Pisku jest dość specyficzna. Przyjezdne zespoły mają problem, by się w niej odnaleźć, a gospodynie czują się u siebie rewelacyjnie. Potrafią napsuć krwi najlepszym we własnej hali - dodaje nasz trener.

Następnie „Niebieskie” przeniosą się do oddalonego o 160 km Kynzvartu - miasta na zachodzie Czech. W niedzielę o godz. 12.00 rozegrają spotkanie z beniaminkiem MOL Ligi Hazeną Kynzvart. Zgromadził on do tej pory aż 14 pkt. i zajmuje 4. miejsce.

- Kynzvart to beniaminek tylko z nazwy. Przed sezonem solidnie się wzmocnił, to naprawdę mocny, siłowo grający zespół. Na środku obrony mają dwie zawodniczki mierzące powyżej 190 cm, ważną rolę odgrywają szybkie skrzydłowe - podkreśla trener Knopik. Hazena Kynzvart także będzie mieć „w nogach” jeden mecz. W sobotę podejmie (o 16.00) HK Hodonin.

- Dwa mecze w Czechach to dla nas duże wyzwanie. Pod względem sportowym fajne i bardzo ciekawe. Mamy plan na jedno i drugie spotkanie - kończy Jarosław Knopik.

Przypominamy, że oba mecze Ruchu - w Pisku i Kynzvarcie - będzie można obejrzeć w internecie.

Mecz Sokol Pisek - KPR Ruch zobaczysz TUTAJ - sobota, godz. 15.00
Mecz Hazena Kynzvart - KPR Ruch zobaczysz TUTAJ - niedziela, godz. 12.00