Doskonały początek I ligi! Ruch wysoko wygrał z Cracovią

25 вер. 2021 |

W pierwszym meczu na zapleczu PGNiG Superligi Kobiet KPR Ruch Chorzów pokonał Cracovię 40:16.

Priorytetem „Niebieskich” w tym sezonie jest powrót do najwyższej klasy rozgrywek. Pierwszy krok na drodze do Superligi został wykonany bardzo pewnie.

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 5. minuty, wynik otworzyła Karolina Jasinowska. Kilka razy udanymi interwencjami popisała się Monika Ciesiółka (m.in. obroniła rzut karny wykonywany przez Justynę Staroń).

Ruch prowadził 4:3, a od 10. minuty zaczął "odjeżdżać" rywalkom. Wystarczyło sześć minut, by przewaga stała się już pokaźna (9:3). Trzy razy ze skrzydła akcje kończyła Natalia Stokowiec, bramki zdobywały także Polina Masałowa i powracająca do składu po kontuzji Katarzyna Wilczek.

Cracovia nieco zmniejszyła dystans, głównie dzięki dysponującej silnym rzutem z dystansu Patrycji Jałowickiej (11:7 w 23. minucie), ale końcówka pierwszej połowy znów należała do Ruchu. Zdobyliśmy pięć bramek bez odpowiedzi i po 30 minutach było 18:9. Ozdobą tej części był rzut Marceliny Polańskiej w samo okienko, tuż przed syreną.

W drugiej części trener  Vit Teleky zmienił bramkarki - za Monikę Ciesiółkę między słupki weszła Kaja Gryczewska. Na boisku pojawiła się także Sandra Kiel, która wystąpiła na rozegraniu i zdobyła cztery bramki.

Ruch konsekwentnie powiększał przewagę, m.in. dzięki skutecznie egzekwowanym przez Klaudię Grabińską rzutom karnym (4/4). W końcówce trzy gole rzuciła Paula Masiuda. Jedyną niewiadomą pozostawały rozmiary zwycięstwa. Trener Teleky poprosił o przerwę, by rozrysować ostatnią akcję. Piłka wędrowała na oba skrzydła, aż w końcu Polina Masałowa ustaliła wynik - na 40:16.

W niedzielę „Niebieskie” rozegrają kolejne spotkanie, tym razem w MOL Lidze. W hali MORiS zmierzą się ze Slovanem Duslo Sala ze Słowacji, początek o godz. 18.00.

Natomiast w następnej kolejce I ligi Ruch uda się do Gliwic, na spotkanie derbowe z Sośnicą (2 października, godz. 17.00).

KPR Ruch Chorzów - KS Cracovia 1906 40:16 (18:9)
KPR Ruch: Ciesiółka, K. Gryczewska - Jasinowska 6, Polańska 4, Wilczek 4, Kolonko 1, Masiuda 4, Kiel 4, Radlak, Grabińska 5, Stokowiec 7, Masałowa 5.
Cracovia: Wójcik-Zgud - Reichel, Klimowicz 1, Barnowska, Kamusińska 1, Staroń 1, Podzielińska 1, Dzidek 3, Chrześcijańska, Herman 1, Hensoldt, Wojas 2, Jałowicka 6.
Sędziowali: Anna Chojnowska, Paweł Klimkowicz (Opole).
Kary: Ruch - 4 minuty, Cracovia - 4 minuty.