Dobrze zacząć nowy rok. „Niebieskie” przygotowują się do meczu z Koszalinem

6 січ. 2021 |

10 stycznia 2021 r. nasza drużyna zmierzy się w hali MORiS z Młynami Stoisław Koszalin.

W okresie świąteczno-noworocznym piłkarki KPR Ruch Chorzów nie próżnowały. Przerwa w treningach trwała tylko trzy dni.  - Trenowaliśmy cały czas, codziennie oprócz Wigilii oraz świąt Bożego Narodzenia - mówi trener „Niebieskich” Marcin Księżyk.

Stary rok zakończyliśmy wysoką porażką z Piotrcovią Piotrków Trybunalski (24:42). - Najpierw trzeba było wyciągnąć wnioski, a potem zresetować głowy i zapomnieć o tym meczu. Teraz trzeba już popracować nad Koszalinem - dodaje szkoleniowiec Ruchu.

W niedzielę, 10 stycznia, „Niebieskie” rozegrają pierwszy mecz w 2021 roku - z Młynami Stoisław Koszalin, w 10. serii PGNiG Superligi Kobiet. Spotkanie odbędzie się o dość nietypowej porze - o godz. 13.00.

Wszystko wskazuje na to, że nasza drużyna przystąpi do meczu w najmocniejszym obecnie składzie. Wprawdzie na sylwestrowym treningu kostkę podkręciła Natalia Kolonko, a dzień później drobnego urazu nabawiła się Żaneta Lipok, ale nie powinno im to przeszkodzić w występie w spotkaniu z Koszalinem.

- Wygląda to coraz lepiej. Nasz fizjoterapeuta Artur Dimitruk postara się, żeby obie były gotowe do niedzielnego meczu - kończy trener Marcin Księżyk.