Do Elbląga z optymizmem, po pierwsze punkty

11 груд. 2020 |

- Jestem pełen optymizmu, drużyna wygląda solidnie. Jesteśmy mocno nastawieni na zwycięstwo - mówi przed sobotnim meczem ze Startem Elbląg trener Ruchu Chorzów Marcin Księżyk.

Mecz Start - Ruch miał zostać rozegrany 19 listopada, w 9. serii PGNiG Superligi Kobiet. "Niebieskie" wyruszyły tego dnia w podróż, ale do Elbląga ostatecznie nie dotarły. Będąc przed Toruniem, otrzymały informację o przełożeniu spotkania z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem u jednej z piłkarek Startu.

Później w Superlidze rozpoczęła się przerwa (ze względu na występ reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy), ale teraz nadarzyła się okazja do odrobienia zaległości. W drugim terminie Start i Ruch zmierzą się w sobotę, 12 grudnia.

Dla naszej drużyny to przedostatnia w tym roku okazja (22 grudnia Ruch rozegra jeszcze zaległy mecz z Piotrcovią) na zdobycie pierwszych punktów. - Chcemy poprawić sobie humory przed świętami. Jedziemy do Elbląga po trzy punkty, jesteśmy mocno nastawieni na zwycięstwo - podkreśla trener KPR Ruch Chorzów Marcin Księżyk.

W październikowych i listopadowych meczach w naszym zespole brakowało kilku zawodniczek (m.in. z powodu zakażeń koronawirusem). Ostatnio sytuacja kadrowa się poprawiła.

- Jestem pełen optymizmu, trenowaliśmy ostatnio praktycznie przez dwa tygodnie w pełnym składzie. Drużyna wygląda już teraz solidnie. Ola Jaroszewska wyleczyła kontuzję, z którą się borykała się przez pewien czas, gotowe do gry są także Ola Sójka czy Viktoria Tyszczak. Będziemy mieć do dyspozycji szesnaście zawodniczek - dodaje Marcin Księżyk.

Mecz Start Elbląg - Ruch Chorzów będzie można oglądać w telewizji zobacz.tv - początek o godz. 18.00. Link do transmisji TUTAJ