Doświadczenie kontra młodość. W poniedziałek gramy w Legnicy

9 січ. 2022 |

KPR Ruch Chorzów zamelduje się 10 stycznia na półmetku sezonu w I lidze. W ostatnim meczu pierwszej rundy zmierzymy się w Legnicy z UKS Dziewiątka (początek o godz. 17.00).

Styczeń upłynie pod znakiem występów "Niebieskich" w MOL Lidze ( w sobotę rozegraliśmy spotkanie w Pilźnie), ale w terminarzu znalazł się także jeden krajowy akcent.

W poniedziałek, 10 stycznia (godz. 17.00), nasza drużyna - lider pierwszej ligi - powalczy o zwycięstwo numer 10. Jej rywalem będzie UKS Dziewiątka Legnica, czwarta drużyna grupy B.

- Legnica to młody zespół, bazujący na wychowankach i zawodniczkach z regionu. Klub przede wszystkim szkoli młodzież, a w I lidze to pierwszy sezon, w którym zawodniczki Dziewiątki odgrywają znaczącą rolę: potrafią wygrywać, przechylić mecze na swoją korzyść - mówi Jarosław Knopik, trener Ruchu.

Legniczanki w tym sezonie mierzyły się już z dwoma zespołami ze ścisłej czołówki - Karkonoszami Jelenia Góra oraz MTS Żory. Oba mecze (na wyjazdach) przegrały, ale po walce (24:29 i 26:34). Grając przed własną publicznością, z pewnością będą chciały napsuć krwi „Niebieskim”.

- Na swoim parkiecie zespół jest bardzo groźny. Oglądałem jego ostatni mecz w Pucharze Polski ze Startem Elbląg. Wprawdzie przegrany 34:51, ale przypomnę, że do przerwy było tylko 18:21. Dziewczyny z Legnicy walczą, biegają. Tak samo będzie w meczu z Ruchem. Umiejętności, fizyczność i doświadczenie są po naszej stronie, ale musimy dołożyć do tego walkę. Ważne, żeby od początku zagrać na 100 procent. Jeśli tak się stanie, wówczas mecz powinien być pod naszą kontrolą - dodaje nasz trener.

Mecz UKS Dziewiątka Legnica - KPR Ruch Chorzów będzie transmitowany na kanale klubu z Legnicy na YouTube. W poniedziałek zamieścimy link.