Czas na derby! W niedzielę podejmujemy Sośnicę Gliwice

19 лют. 2022 |

Mecz 13. kolejki I ligi odbędzie się 20 lutego o godz. 20.00 w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego.

Spotkania domowe "Niebieskie" rozgrywają zazwyczaj w soboty. Tym razem jednak w ten dzień odbędzie się w hali MORiS gala wrestlingu. KPR Ruch zagra więc w niedzielny wieczór (20 lutego, o godz. 20).

Rywalem drużyny Jarosława Knopika będzie Sośnica Gliwice, aktualnie ósma drużyna grupy B. W pierwszej rundzie pokonaliśmy ją na wyjeździe 40:18.

Trenerem Sośnicy jest dobrze znany kibicom Ruchu Michał Boczek. Prowadził on nasz zespół od października 2019 r. do marca 2020 r. W zespole z Gliwic występuje Dominika Nimsz, była skrzydłowa "Niebieskich". Z kolei w kadrze Ruchu mamy dwie bramkarki, które jeszcze niedawno broniły barw Sośnicy: Monikę Ciesiółkę (w poprzednim sezonie) i Dagmarę Knapik (grała w Gliwicach w pierwszej rundzie).

Ostatnio "Niebieskie" notują znakomitą serię. Wygrały cztery spotkania z rzędu (trzy w MOL Lidze i jedno w I lidze). Sukcesy budują zespół, ale grające co 3-4 dni zawodniczki są narażone na drobne urazy. Po meczu w Ostrawie problem ze stopą zgłosiła Natalia Kolonko. Występ rozgrywającej w niedzielnym spotkaniu stoi pod znakiem zapytania.

Są jednak także i dobre wieści. Jak już informowaliśmy, w niedzielę szansę na debiut w Ruchu będzie mieć skrzydłowa Aneta Kavalova. Po kilku tygodniach nieobecności prawdopodobnie zobaczymy także w akcji Natalię Doktorczyk, która dostała już zielone światło na powrót do gry po złamaniu paliczka czwartego palca lewej dłoni.