Beata Kowalczyk „zamurowała” bramkę. Kobierzyce wygrały w Chorzowie

14 лист. 2020 |

„Niebieskie” przez ponad trzy kwadranse toczyły wyrównaną walkę z czołową drużyną Superligi. Niespodzianki jednak nie było. KPR Gminy Kobierzyce pokonał Ruch 31:22 i awansował na fotel lidera.

W pierwszych minutach minimalną przewagę miały „Niebieskie”, do siatki trafiały Natalia Stokowiec i Karolina Jasinowska. Ruch mógł prowadzić 3:1, ale Natalia Kolonko nie wykorzystała rzutu karnego, przegrywając pojedynek z Beatą Kowalczyk. To była pierwsza z wielu doskonałych interwencji bramkarki z Kobierzyc. Kilka minut później obroniła ona także drugą „siódemkę” Ruchu, wykonywaną przez Karolinę Jasinowską.

W ekipie gości wyróżniała się także Zorica Despodovska. Po jej trzech celnych rzutach i bramce Natalii Janas zespół Edyty Majdzińskiej prowadził 6:4, ale chorzowianki odrobiły straty z nawiązką. Dwiema świetnym akcjami popisała się Natalia Stokowiec, zaś Agnieszka Piotrkowska trafiła na 7:6. I znów Ruch mógł uciec na „plus dwa”, ale Kowalczyk zastopowała w sytuacji sam na sam Żanetę Lipok.

W chorzowskiej bramce dwoiła się i troiła Patrycja Chojnacka, która także miała na koncie kilka dobrych interwencji. Jednak z czasem i ona nie była w stanie zatrzymać rozkręcających się przeciwniczek. Po dwóch silnych rzutach Despodovskiej i golu Marioli Wiertelak KPR Gminy Kobierzyce odskoczyły na 12:8 w 24. minucie.

Końcówka pierwszej części należała do naszego zespołu. Katarzyna Wilczek znalazła sposób na Beatę Kowalczyk z rzutu karnego, Stokowiec zdobyła piątą bramkę w tej części, a jako ostatnia trafiła jej imienniczka - Natalia Kolonko. Po 30 minutach gospodynie miały do odrobienia dwa gole.

Po zmianie stron znów oglądaliśmy rewelacyjną grę obu bramkarek - Kowalczyk obroniła rzut Kolonko i dobitkę Wilczek, z kolei Chojnacka popisała się trzema efektownymi interwencjami, m.in. stopując Wiertelak. Przez pierwsze 10 minut drugiej części padły zaledwie trzy gole (1 dla Ruchu, 2 dla Kobierzyc).

Jeszcze w 47. minucie po ładnej zespołowej akcji i rzucie Stokowiec nasza drużyna mogła mieć nadzieję na sprawienie niespodzianki. Przegrywała 16:19. Później jednak „Niebieskie” kilka razy nie upilnowały Kingi Jakubowskiej, dwa razy ze skrzydła nie pomyliła się Monika Koprowska i przewaga „Kobierek” wzrosła do 6-7 bramek. A w końcówce nawet do dziewięciu, po kolejnych golach Jakubowskiej.

Zwycięstwo w Chorzowie pozwoliło „Kobierkom” awansować na fotel lidera PGNiG Superligi Kobiet. KPR Ruch nadal czeka na pierwsze punkty w sezonie.

MVP meczu: Beata Kowalczyk (KPR Gminy Kobierzyce)
Najlepsza zawodniczka Ruchu: Natalia Stokowiec

KPR Ruch Chorzów - KPR Gminy Kobierzyce 22:31 (11:13)
KPR Ruch:
Chojnacka, K. Gryczewska, Bednarek - Jasinowska 4, Polańska 2, Wilczek 3, Jaroszewska 2, Piotrkowska 2, Kolonko 2, Doktorczyk, Lipok 1, Stokowiec 6.
KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Zima - Jakubowska 6, Kucharska, Ilnicka 1, Tomczyk 1, Buklarewicz, Janas 3, Kuriata, Wiertelak 4, Ważna 2, Ivanović, Koprowska 3, Despodovska 7, Wicik 3, Michalak 1.
Sędziowali: Paweł Podsiadło, Adam Świostek (Radom).
Kary: KPR Ruch - 10 minut, KPR Gminy Kobierzyce - 10 minut.