Śląska Liga Juniorek. Zagramy z Bystrą o 5. miejsce

8 груд. 2020 |

10 i 11 grudnia juniorki KPR Ruch Chorzów zmierzą się z KS Bystra w meczach o 5. miejsce na Śląsku. "Niebieskie" nadal mają szanse na występ w mistrzostwach Polski.

Jak już informowaliśmy, KPR Ruch Chorzów zajął trzecie miejsce w gr. A Śląskiej Ligi Juniorek i nie zakwalifikował się do decydującej fazy rywalizacji o mistrzostwo Śląska.

Podopieczne Katarzyny Wilczek zdobyły cztery punkty w meczu z najlepszą w gr. A Pogonią Zabrze. Kluczowe okazały się jednak spotkania z Pogonią Żory, przegrane 26:27 i 27:29.

- Jestem zadowolona z meczów z Zabrzem, uważam je za udane. Jednocześnie powtarzałam dziewczynom, że Żory to też jest solidny zespół i nie można go lekceważyć. Wydaje mi się, że po zwycięstwie w rewanżowym meczu z Zabrzem dziewczyny trochę osiadły na laurach. Tak to wyglądało z mojej perspektywy, być może się mylę. W rewanżu z Żorami brakowało mi takiej walki jak z Zabrzem - do ostatnich sekund - podsumowuje Katarzyna Wilczek, trener juniorek Ruchu.

"Niebieskim" pozostały jeszcze mecze o 5. miejsce w Śląskiej Lidze Juniorek - z KS Bystra, trzecim zespołem grupy B. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek (10.12.) w Bystrej (godz. 19.00). Rewanż - już następnego dnia (11.12.), w hali MORiS w Chorzowie, o godz. 15.00.

Nasza drużyna nadal ma szansę na udział w mistrzostwach Polski. - Mamy zapewnione baraże w styczniu przyszłego roku, ze względu na to, że dwie nasze zawodniczki występują w SMS ZPRP Płock - dodaje Katarzyna Wilczek.