Śląska Liga Juniorek. Porażka w Żorach na zakończenie fazy grupowej

1 груд. 2020 |

W ostatnim spotkaniu w grupie A Śląskiej Ligi Juniorek piłkarki Ruchu Chorzów uległy na wyjeździe Pogoni 1922 Żory 27:29.

Zespół prowadzony przez Katarzynę Wilczek i Marcina Księżyka dobrze wszedł w mecz. "Niebieskie" zdobywały bramkę za bramką. Do siatki trafiały m.in. Julia Hojeńska i Wiktoria Salamon, a Ruch odskoczył na 7:3.

W 12. minucie - przy stanie 7:5 - nasz zespół miał rzut karny, ale wykonująca go Setia Szulc trafiła piłką w twarz bramkarkę z Żor. Sędziowie pokazali rozgrywającej Ruchu czerwoną kartkę. Mimo braku ważnego ogniwa chorzowianki radziły sobie w pierwszej połowie bardzo dobrze. Wynik 17:12 po 30 minutach mówi sam za siebie.

Po przerwie tak dobrze już jednak nie było. Pogoń szybko zmniejszyła różnicę do 1-2 bramek, a w 39. minucie był już remis 19:19. Na kwadrans przed końcem gospodynie objęły prowadzenie 23:22. Ruch szybko zareagował - po golach Martyny Czech oraz Hojeńskiej znów był minimalnie lepszy. Niestety po raz ostatni w tym meczu.

Końcówka należała bowiem do Pogoni, która od stanu 23:24 doprowadziła do 27:24 i nie wypuściła już z rąk szansy na odniesienie zwycięstwa. Dodajmy, że Ruch stracił nie tylko punkty, ale także rozgrywającą Katarzynę Gryszkę, która doznała urazu lewej dłoni.

"Niebieskie" zakończyły fazę grupową Śląskiej Ligi Juniorek na 3. miejscu (za Pogonią 1945 Zabrze oraz Pogonią 1922 Żory).

Pogoń 1922 Żory - KPR Ruch Chorzów 29:27 (12:17)