Łatwo nie było, ale punkty jadą do Chorzowa. Wygraliśmy w Stupavie!

11 бер. 2022 |

KPR Ruch Chorzów zwyciężył w wyjazdowym spotkaniu MOL Ligi z Tatranem Stupava 30:24 (15:14).

W pierwszej rundzie "Niebieskie" ustanowiły w meczu z Tatranem Stupava rekord sezonu MOL Ligi, wygrywając 47:16. Wiadomo jednak było, że w rewanżu czeka je trudniejsze zadanie. Słowacka drużyna wzmocniła się bowiem w ostatnim czasie, wygrała nawet pierwsze spotkanie i nie jest już zdecydowanym outsiderem.

Zaczęło się dobrze, bo po 5 minutach prowadziliśmy 4:1, zaś w 11. minucie Natalia Doktorczyk podwyższyła na 7:3. Później jednak gospodynie odrabiały straty. Trener Jarosław Knopik przestrzegał zespół przed duetem: Pavla Bahorecova - Lucie Kovacsova. To właśnie te zawodniczki doprowadziły do remisu 7:7.

W 22. minucie po golu Katariny Griffiths Tatran miał nawet dwa gole przewagi (11:9), ale "Niebieskie" wzięły się do roboty. Po bramkach Anety Kavalovej, Natalii Doktorczyk i dwóch trafieniach z rzutów karnych Natalii Kolonko Ruch znów miał minimalną przewagę (13:12). Taka różnica utrzymywała się także po 30 minutach.

Po zmianie stron Stupava najpierw wyrównała, a później ponownie objęła jednobramkowe prowadzenie. Słowaczki coraz częściej jednak przekraczały przepisy i musiały grać w osłabieniu. Po trzech wyrównanych kwadransach Ruch w końcu zaczął przeważać. Kolejna "siódemka" Kolonko, później celny rzut Karoliny Jasinowskiej i odskoczyliśmy na 23:20.

W 48. minucie czerwoną kartkę - w wyniku gradacji kar - zobaczyła Bahorecova. Bez swojej liderki Tatran nie był już tak groźny, a Ruch szybko to wykorzystał. Dwukrotnie trafiła Polina Masałowa, poprawiła Jasinowska, rzut karny na gola zamieniła Marcelina Polańska - w 52. minucie byliśmy już blisko sukcesu (27:21). Bezpieczną przewagę "Niebieskie" dowiozły do końca, wygrywając 30:24.

Był to siódmy triumf naszej drużyny w MOL Lidze. Drużyna umocniła się na 10. miejscu, a od dziewiątej Slavii Praga dzieli ją tylko punkt. Następny mecz Ruch rozegra w środę, 16 marca, z Iuventą Michalovce w hali MORiS (godz. 18.00).

Tatran Stupava - KPR Ruch Chorzów 24:30 (14:15)
Tatran:
Mozolova, Hanzalikova - Griffiths 2, I. Gasparekova, Michalcova 1, Bahorecova 6, Kovacsova 5, Jagodić 5, Zahradna, Turcanova, R. Gasparekova, Palusova, H. Karkusova 1, Tornocziova 2, Horvathova 2, K. Karkusova.
KPR Ruch: Ciesiółka, Knapik - Jasinowska 3, Polańska 5, Wilczek, Tyszczak, Kolonko 4, Doktorczyk 3, Masiuda 2, Kavalova 1, Kiel, M. Gryczewska 1, Grabińska, Stokowiec 5, Masałowa 6.
Kary: Tatran - 14 minut, Ruch - 4 minuty. Czerwona kartka: Bahorecova (48. minuta, gradacja kar).
Sędziowali: Peter Hascik i Rebeka Hascikova (Słowacja). Widzów 120.