„Niebieskie” drugie na turnieju w Chorzowie

28 серп. 2021 |

Miniturniej rozgrywany w hali MORiS zakończył się zwycięstwem KPR Gminy Kobierzyce. Wicemistrzynie Polski pokonały KPR Ruch 37:22.

Oba polskie zespoły najpierw zmierzyły się z Sokolem Poruba. Najpierw „Niebieskie” zwyciężyły 31:27, później zaś „Kobierki” pokonały zespół z Czech 33:19. O zwycięstwie w turnieju decydował więc ostatni mecz Ruch - Kobierzyce.

Podopieczne Vita Teleky’ego w pierwszych minutach toczyły równorzędną walkę z wicemistrzem PGNiG Superligi Kobiet. Po ładnej akcji Natalii Doktorczyk było 2:3, po rzucie karnym Poliny Masałowej 3:5. Później jednak kapitalnie w bramce Kobierzyc zaczęła się spisywać Beata Kowalczyk, która w seryjnie broniła rzuty chorzowianek.

Już w 13. minucie z boiska usunięta została Michalina Gryczewska. Rozgrywająca Ruchu próbowała zatrzymać jedną z rywalek. Sędziowie uznali, że interweniowała zbyt ostro.

Po efektownej „wkrętce” Zuzanny Ważnej, byłej zawodniczki Ruchu, „Kobierki” uzyskały sześciobramkową przewagę (4:10). Później obejrzeliśmy niezły fragment gry w wykonaniu „Niebieskich”. Trzy bramki z rzędu zdobyła Natalia Kolonko (8:13), ale ostatnie minuty tej części to 5:1 dla Kobierzyc. W drugiej połowie faworyt kontrolował przebieg spotkania, zwyciężył 37:22 z Ruchem oraz w całym turnieju.

KPR Ruch Chorzów - KPR Gminy Kobierzyce 22:37 (9:18)