Śląska Liga Juniorek. Ruch wygrał w Rudzie Śląskiej i jest liderem

22 жовт. 2020 |

Po trzecim z rzędu zwycięstwie juniorki Ruchu awansowały na pierwsze miejsce w tabeli.

Drużyna prowadzona przez Katarzynę Wilczek złapała właściwy rytm. "Niebieskie" wygrały trzecie spotkanie w ciągu 6 dni, tym razem w Rudzie Śląskiej ze Zgodą.

Początkowo wynik oscylował wokół remisu (7:7, 12. minuta), później Ruch zaczął przeważać. Świetnie spisywała się m.in. Monika Kurek, która rzuciła aż osiem goli. Po 30 minutach Ruch prowadził 19:14.

W drugiej połowie Zgoda nie była w stanie zmniejszyć różnicy, a "Niebieskie" pewnie zmierzały po trzy punkty. Co ciekawe, w ostatnich pięciu minutach trafiała tylko i wyłącznie Kinga Świątek. Zdobyła pięć bramek z rzędu, a Ruch pokonał Zgodę 39:28.

Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół awansował na 1. miejsce w tabeli grupy A Śląskiej Ligi Juniorek. W przyszłym tygodniu - 28 października (godz. 14.30) - zagramy w Chorzowie bardzo ważny mecz z Pogonią 1945 Zabrze.

Zgoda Ruda Śląska - KPR Ruch Chorzów 28:39 (14:19)