Aktualności

Zwycięstwo na otwarcie

9 luty 2017, 08:44:23
W pierwszy meczu 1/4 MPJ chorzowianki nie dały najmniejszych szans rywalkom z Kwidzyna.

W środę w hali MORiS rozpoczął się turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Juniorek. Stawką jest awans do Final Four rozgrywek. Niebieskie w swojej grupie natrafiły na UKS Handball 28 Wrocław, MTS Kwidzyn i UKS Varsovię. W drugim turnieju, rozgrywanym w Tychach, mierzą się MOSM Tychy, MTS I Kwidzyn, Korona Handball Kielce i GTPR Gdynia. Z każdego z ćwierćfinałów awans do Final Four wywalczą dwie najlepsze drużyny.

Po pierwszym dniu zmagań zdecydowanie bliżej awansu do najlepszej czwórki są Varsovia i Ruch. Drużyna ze stolicy po zaciętym boju i skutecznej końcówka pokonała UKS Handball. Chorzowianki zaś rozgromiły drugi zespół MTS Kwidzyn.

Od początku widać było, jak bardzo gospodyniom zależy na zwycięstwie. Rzuciły się na rywalki i zupełnie nie dawały im dojść do głosu. W pierwszej połowie popis skuteczności dała Oktawia Płomińska - trafiła do siatki aż 10 razy! Już w 10. minucie Ruch miał pięć bramek przewagi, a do przerwy dystans ten zwiększyły do aż czternastu goli.

Po zmianie stron chorzowianki zwieńczyły dzieło. Trener Jarosław Knopik dał szanse gry zawodniczkom, które rozpoczęły spotkanie na ławce, a te nie zawiodły. Ruch zwyciężył 47:25 i rozpoczął turniej od mocnego uderzenia.

W czwartek Ruch zagra z UKS Handball-28 Wrocław. Mecz rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp jest bezpłatny.


KPR Ruch Chorzów - MTS II Kwidzyn 47:25 (25:11)

KPR Ruch:
Kuszka, Bednarek, Chromy - Zięba 1, Nimsz 1, Kiel 7, Sówka, Polańska 6, Wątor 1, Senderkiewicz 6, Lipok 5, Mrozek 2, Płomińska 11, Grabińska 3, Stokowiec 4.

UKS Varsovia - UKS Handball-28 Wrocław 27:24 (12:11)

Reklamacreated by:input.com.pl