Aktualności

W sobotę debiut Ruchu w MOL Lidze. Zaczynamy u mistrza!

3 wrzesień 2021, 17:58:31, MOL Liga
Naszą drużynę już na starcie czeka bardzo ciężkie zadanie. Zagramy na wyjeździe z aktualnym mistrzem MOL Ligi Banikiem Most, którego prowadzi polski trener Adrian Struzik.

W ciągu prawie 20 lat w MOL Lidze występowała tylko jedna drużyna spoza Czech i Słowacji - austriackie Hypo Niederoesterreich, które zdobyło tytuł w 2003 r. Drugim zagranicznym teamem będzie KPR Ruch Chorzów, debiutant w sezonie 2021/22.

W pierwszej kolejce "Niebieskie" zagrają w jaskini lwa - z Banikiem Most, trzykrotnym mistrzem MOL Ligi (2013, 2018, 2021) oraz ośmiokrotnym mistrzem Czech.

"Černí andělé", czyli "Czarne anioły", prowadzi polski trener Adrian Struzik. Jeszcze na początku roku był on szkoleniowcem Młynów Stoisław Koszalin, ale w lutym został zwolniony. W marcu przyjął ofertę z Czech, a pracę rozpoczął przed sezonem 2021/22.

- Z
nam zespół z Chorzowa, wiem, co grał w polskiej lidze, dodatkowo mamy do dyspozycji filmy z dwóch meczów Ruchu, które przesłali mi moi polscy znajomi. Mamy więc dosyć materiałów - powiedział przed meczem z Ruchem Adrian Struzik na oficjalnej stronie DHK Banik Most.

W okresie przygotowawczym mistrz Czech pokonał m.in. dwie czołowe drużyny z PGNiG Superligi Kobiet - wicemistrza Polski KPR Gminy Kobierzyce 35:33 oraz brązowego medalistę Perłę Lublin 30:28. Czego trener Struzik spodziewa się w meczu z Ruchem?

- Będzie pewna różnica jakościowa, nie możemy zapominać, że Kobierzyce to wicemistrz Polski z poprzedniego sezonu, a Lublin od dawna jest jedną z najlepszych polskich drużyn. Jednak zdecydowanie nie chcę umniejszać walorów naszego pierwszego przeciwnika, na pewno nie będzie to łatwy mecz. Nasz cel jest jednak jasny - nie tylko w tym meczu, ale przez cały sezon. Chcemy grać szybką piłkę ręczną z dobrą obroną i wygrywać każdy mecz - dodał Struzik.


Przypominamy, że mecz DHK Banik Most - KPR Ruch Chorzów będzie można oglądać w czeskiej telewizji tvcom.cz - link TUTAJ. Początek w sobotę o godz. 17.30.

Terminarz 1. kolejki MOL Ligi
Sobota, 4 września

Sokol Pisek - Slovan Duslo Sala (godz. 15)
DHC Pilzno - Zora Ołomuniec (godz. 17)
Slavia Praga - Sokol Poruba (godz. 17)
Banik Most - KPR Ruch Chorzów (godz. 17.30)
Iuventa Michalovce - HK Hodonin (godz. 17.30)
DAC Dunajska Streda - Hazena Kynzvart (godz. 18)
Handball PSG Zlin - Tatran Stupava (godz. 18)
Reklamacreated by:input.com.pl