Aktualności

Mamy to! Wygrana na wyjeździe

19 marzec 2019, 13:07:29
Prawie rok czekały piłkarki KPR Ruch Chorzów na wyjazdowe zwycięstwo. Przełamały się w Kościerzynie, u bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie, dzięki czemu znacznie wzrosły ich szanse na pozostanie w elicie.

Szczypiornistki z Chorzowa nie wygrały w obcej hali od 28 marca 2018 r. Po prawie roku zdjęły wyjazdową klątwę, pokonując na wyjeździe UKS PCM Kościerzyna 25:23. Był to ostatni mecz Ruchu w rundzie zasadniczej.

W koszulce z "eRką" zadebiutowała Iwona Niedźwiedź, która nie mogła zagrać przed tygodniem z Koroną Handball Kielce. Chorzowianki prowadziły od samego początku - po rzucie karnym Klaudii Grabińskiej. Następnie 6:4 (po kolejnej bramce obrotowej), ale po kwadransie był remis 7:7, a później - przez moment - na prowadzenie wyszły gopodynie.

Zespół Krzysztofa Przybylskiego odzyskał inicjatywę pod koniec tej części. Dwa gole rzuciła Katarzyna Masłowska, poprawiła Żaneta Lipok i przewaga Ruchu wynosiła trzy trafienia. A na początku II odsłony nawet cztery - po bramce Natalii Doktorczyk (14:10).

Później jednak UKS PCM zaczął odrabiać stratę. W 41. minucie był remis 16:16, a za moment drużyna z Kaszub wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Znów jednak końcówka należała do Ruchu.

Podobnie jak w meczu z Koroną w roli głównej wystąpiła Magdalena Drażyk. Wyrównała na 21:21, a następnie rzuciła trzy z czterech bramek Ruchu. Kluczowe, pozwalające odskoczyć od przeciwniczek na bezpieczny dystans (25:22). Gol Amelii Zawalich w ostatniej minucie nie miał już znaczenia.

Dzięki pierwszej wyjazdowej wygranej w tym sezonie piłkarki z Chorzowa powiększyły przewagę nad zamykającym tabelę zespołem z Kościerzyny do 9 punktów (oprócz tego mają lepszy bilans meczów bezpośrednich).

Teraz przed Ruchem rywalizacja w fazie play-out, o miejsca 7-11 (początek planowany jest na ostatni weekend marca).

22. kolejka PGNiG Superligi
UKS PCM Kościerzyna - KPR Ruch Chorzów 23:25 (10:13)
UKS PCM:
Bielak, Kordunowska-Lupa - Dorsz 2, Pękala 6, Sus, Haric 5, Kreft, Somionka 1, Wicik 1, Zawalich 2, Fesdorf 5, Gędłek 1.
KPR Ruch: Chojnacka, Bednarek - Niedźwiedź, Drażyk 5, Polańska 4, Masłowska 4, Piotrkowska 3, Doktorczyk 1, Rodak 1, Nimsz, Kiel, Lipok 5, Sójka, Grabińska 2.


źródło: chorzowianin.pl

Reklamacreated by:input.com.pl